Zmiany!

W moim życiu nadszedł czas na długo oczekiwane zmiany. Dokładnie w tym momencie przechodzę z etapu wstępnych planów na etap ich realizacji. Na czym te zmiany polegają? Postaram się to wyjaśnić poniżej.

Po pierwsze: definitywnie kończę etatową pracę zawodową za biurkiem. Żegnam się z analityką internetową, może na zawsze (jeśli wszystko ułoży się po mojej myśli), a może tylko na jakiś czas.

Po drugie: kupuję dom, przeprowadzam się do województwa Zachodniopomorskiego, stawiam dziesięciopniową (na początek!) pasiekę. Te sprawy zaangażują mnie całkowicie na co najmniej kilka miesięcy. Co za tym idzie, nie będę zajmował się nawet zleceniami z branży IT. Prawdopodobnie powstanie oddzielny blog na tematy pszczelarskie i inne związane z prowadzeniem gospodarstwa.

Tu będzie pasieka Dorphagen.

Po trzecie: spektrum moich zainteresowań związanych z IT przenosi się na tworzenie aplikacji zarówno webowych, jak i mobilnych. Muszę się nauczyć podstaw Pythona i Javy. Zacząłem jakiś czas temu, ale długa droga przede mną.

Po czwarte: właśnie kończę stawiać w chmurze serwerek służący wyłącznie do zbierania określonych danych z sieci. Nie odkrywam Ameryki, opieram się na tym rozwiązaniu. Pierwotnie system ma zbierać notowania wszystkich polskich TFI bezpośrednio na stronach TFI. Ponieważ właściciele niemal wszystkich TFI starają się, nie wiadomo dlaczego, to uniemożliwić, problem jest ciekawy. Funkcjonalność tego serwerka może umożliwić mi w przyszłości realizację większego projektu związanego ze specyficzną wyszukiwarką, ale na razie nie wyszedł on poza fazę idei.

To chyba wszystko, co obecnie zaprząta mi głowę. Poza tym, a może przede wszystkim, wychodzę z bardzo ciężkiego przemęczenia i leczę nerwicę. Spodziewajcie się w najbliższym czasie wpisu, podsumowującego syntetycznie moje życie zawodowe.

Dodaj komentarz