Bardzo krótko o rekomendowanych TFI

Wspominałem w ostatnim tekście o narzędziu, które napisałem aby wspomóc sobie zarabianie na jednostkach TFI. Narzędzie w wersji webowej już działa (oczywiście w wersji alfa) i korzystam z niego na co dzień.

Jednym z elementów tego narzędzia są rekomendacje, które pozwalają mi dobrać TFI. Według mnie istotne są dwie wartości. Zysk jaki przynosił TFI w ostatnim miesiącu (od dziś) i stabilność funduszu szacowana zmiennością zysków lub strat funduszu w ciągu ostatniego roku.

W tej chwili analizuję dane pięciu TFI: Investors, Union, Metlife, Skarbiec i NN (przypominam, że to wersja alfa skryptu).

Metrykę stabilność należy interpretować jako wartość najbardziej stabilna to 1, natomiast im większe odchylenie od jedynki tym mniej stabilnie fundusz zachowywał się w ciągu ostatniego roku.

Pod tym linkiem możesz obejrzeć rekomendowane fundusze.

Dane aktualizowane są codziennie, fundusze publikują je po południu, wiec przed południem są to dane za wczoraj, później pojawiają się stopniowo publikowane dane dzienne kolejnych funduszy, a wieczorem prezentowane są rekomendacje oparte na danych dziennych.

To oczywiście bardzo mały fragment mojej aplikacji, ale resztą podzielę się dopiero wtedy, kiedy przybierze ona formę aplikacji mobilnej. 🙂

Dodaj komentarz